Bursa Uludağ Otelleri

Bursa Uludağ Otelleri

Bursa Uludağ Otelleri

 

27-12-2019

Kışın gelişi birçok insanda olumsuz duygular uyandırsa da karın yağmaya başlaması, etrafın koyu renklerden bir anda bembeyaz bir örtüye bürünmesi yeniden yaşam enerjisiyle dolmamızı ve soğuk kış günlerini sıcacık etkinliklerle canlandırmamızı sağlar.


Türkiye’de kış sporu denilince akla ilk gelen yer tahmin edebileceğiniz üzere Uludağ’dır. Pistlerin çeşitliliği, pistlere ulaşımın kolaylığı, misafirperver kayak otelleri ve büyük şehirlerden ulaşım kolaylığı Uludağ’ı Türkiye’de kayak turizminin merkezi konumuna getirmiş durumda. Yani, keyifli bir kayak tatilinin anahtar kelimelerinden biri Uludağ’dır.

 

"Kayak severlerin vazgeçilmez adresi Bof Hotel Uludağ'da, çeşitli hizmetler ile kendinizi özel hissedin."

 

uludağ kayak otelleri
 

Uludağ Kayak Merkezinde kayak sezonu, aralık ayının ortalarında başlayıp mart ayının sonuna kadar kayak severlere eğlenceli anlar sunar. Pist adedi ve pist uzunluğu bakımından Türkiye’de lider pozisyonda bulunan Uludağ’da 17 farklı pist, zorluk derecelerine göre alternatifleri ile amatör kayakçılara da profesyoneller kadar eğlence vadediyor. Tüm pistlere telesiyej ve teleski ile kolayca ulaşım sağlanabilirken telesiyej ve teleski imkanlarını kullanabilmek için tek seferlik, saatlik veya günlük olarak bilet alabilirsiniz. Bu biletleri tüm telesiyej ve teleski ulaşımlarında ortak olarak kullanarak zirveye ulaşırken Uludağ’ın beyazlar içindeki eşsiz manzarasını seyre dalabilirsiniz.
 

1. Bölge ve 2. Bölge olmak üzere iki ayrı bölümden meydana gelen Uludağ’da her iki bölgede de konaklama tesisleri bulunuyor. 

Aralık ayında hareketlenmeye başlayan kayak sezonu nedeni ile otellerin fiyatlarında da artış gözlenebiliyor. 1. Bölge’de yer olan Uludağ otellerinin büyük bir bölümü tam pansiyon hizmet verirken 2. Bölge’deki otellerin geneli her şey dahil konseptine sahip. Haliyle 2. Bölge’deki otellerin fiyatları 1. Bölge’dekilere göre daha yüksek olabiliyor. 

Uludağ Kayak Merkezi’nin 2. Bölge’sindeki pistler daha zorlu ve iddialı; dolayısıyla daha önceden kayak deneyimi yaşayanlar veya profesyonel olanların konaklama tercihi genelde 2. Bölge’den yana oluyor. Bof Hotels Uludağ  2. Bölge'de bulunuyor. Ama her iki bölgedeki oteller de gerek bünyesinde düzenledikleri etkinlik ve organizasyonlar gerekse konumları itibarıyla her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ilgi odağında oluyor.

 

Sizlerde kış turizm merkezlerinde biri olan Uludağ'da unutulmaz bir konaklama hizmeti almak ve Bof Hotels Uludağ grubunun tecrübesi ile tanışmak istiyorsanız +90 224 800 00 00 numaralı telefondan ve info.uludag@bofhotels.com adresinden bizimle iletişime geçebilir, sorularınızı sorabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.