Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezi

 

02-01-2020

Türkiye'de kış tatili denildiğinide akla gelen ilk yerlerden biri kuşkusuz Uludağ oluyor. Türkiye'nin "Beyaz Cennet" lakaplı Uludağ'da hayatınızın en unutulmaz anılarını biriktirebilirsiniz. Uludağ'ın eteklerinde kayak yapabilir, kar soğuğunda sıcak bir şeyler içip, mangalda sucuk yapabilirsiniz. Bembeyaz manzara eşliğinde serpme kahvaltı yapmak, macera dolu kayak aktivitelerine katılmak için bu kış siz de Uludağ'ı tercih edebilirsiniz.

 

Lüks kayak otelleri ve kayak merkezleri ile her geleni fazlasıyla memnun etmeyi başaran 2543 metre yüksekliğindeki Uludağ, Bursa’nın en turistik yerlerinden biri aynı zamanda. Osmanlı Dönemi’nde adı “Derviş Dağı” olan, ancak Cumhuriyet Dönemi’nde Dr. Şevki Uludağ tarafından “Uludağ” olarak isimlendirilen bölgenin iklim ve coğrafi konumunun kayak ve kar sporları için inanılmaz elverişlidir. 

 

"Kayak severlerin vazgeçilmez adresi Bof Hotel Uludağ'da, çeşitli hizmetler ile kendinizi özel hissedin."

 

uludağ kayak otelleri
 

Uludağ yaylaları ile olduğu kadar devasa kayak merkeziyle de ön plana çıktığı için buraya gelebileceğiniz en uygun dönem aralık ve ocak ayları. Uludağ’ın en yoğun sezonu olarak kabul edilen aralık ve ocak ayları dışında da ziyaret edebileceğiniz Uludağ’ı yaylalarını da gezebilirsiniz. Yüksekliği 2543 metre olan Uludağ, Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olma unvanına sahip.
 

Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağı olan Uludağ’ın uzunluğu 40 km iken genişliği de 15-20 km arasında farklılaşıyor. Ülkede kış turizmi der demez akla ilk gelen yerlerden biri olan Uludağ’ın en hareketli olduğu sezon, aralık ayının ilk haftalarında başlıyor ve nisan ayının ortasına kadar sürüyor.

 

Uludağ Kayak Merkezi’ndeki Ergün kayak pisti tam tamına 800 metre uzunluğa sahip. 2750 metre uzunluğundaki Kuşaklıkaya kayak pistinde ise telesiyej sistemi mevcut. Belvü kayak pisti 800 metre; Fahri telesiyejinin bulunduğu Fahri kayak pisti ve 1100 metre uzunluğundaki Kervansaray kayak pistine de gidebilirsiniz. Toplamda 20 civarında kayak pistinin olduğu Uludağ Kayak Merkezi’nin en iddialı kayak pistleri ise Beden Terbiyesi ve Kuşaklı. Orta zorluktaki Maden pisti de epey popüler. Uludağ’ın 2. Bölge’sinde 1. Bölge’ye nazaran daha zorlu kayak pistleri bulunuyor. Zirve, Kuşaklıkaya (Şahinkaya) tepesi, Tutyeli tepesi, Cennet Kaya ve Fatin olmak üzere 5 tepeden meydana gelen Uludağ Kayak Merkezi’nin en uzun pisti 2750 metre uzunluğundaki Tutyeli pisti. 1. Bölge’nin kalbi niteliğindeki, en hareketli yerlerden biri olan Beceren pisti de 900 metre uzunluğa sahip. Kolay denilebilecek 650 metre uzunluğundaki Osman Yüce kayak pisti de tercihleriniz arasında olabilir.

 

Soğuk mevsimi bile eğlenceye çeviren, kış tatilinin gözdesi olan Uludağ, bulunduğu yer sayesinde bütün pistlere ulaşım sağlamaktadır. Streslerinizden arınabileceğiniz, bir senenin yorgunluğunu ve sıkıntısını unutabilmenizi sağlayan Uludağ, sizlere doğallığı ve manzarası sayesinde unutulmaz bir kış tatili geçirmenizi sağlayacak. Uludağ'da geçireceğiniz kayak deneyimi ve otelimizin sınırsız imkanları sayesinde bu tatile tekrar kavuşmak için gün sayacaksınız. Eğer stresten bıkmış ve eğlenmek istiyorsanız, benzersiz ve unutulmaz bir kış tatili geçirmek istiyorsanız, Bof Hotels Uludağ sizleri bekliyor olacaktır.

 

Sizlerde kış turizm merkezlerinde biri olan Uludağ'da unutulmaz bir konaklama hizmeti almak ve Bof Hotels Uludağ grubunun tecrübesi ile tanışmak istiyorsanız +90 224 800 00 00 numaralı telefondan ve info.uludag@bofhotels.com adresinden bizimle iletişime geçebilir, sorularınızı sorabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.